Funkcia a opis palubnej jednotky

 

Palubná jednotka je elektronické technické zariadenie, umožňujúce jednoznačnú identifikáciu a polohu vozidla elektronickým mýtnym systémom. Palubná jednotka je neprenosná a od 1.1.2010 je prevádzkovateľ vozidla povinný používať ju pri jazde po vymedzených úsekoch ciest Slovenskej republiky vo vozidle podliehajúcom mýtnej povinnosti.
Prevádzkovateľ systému (spoločnosť SkyToll, a. s. ) v rámci prevádzky elektronického mýtneho systému využíva palubné jednotky, ktoré v sebe integrujú tri kľúčové technológie:
•             satelitnú GPS technológiu na určovanie polohy (zabezpečuje zber údajov o využívaní vymedzených úsekov ciest);
•             GSM/GPRS technológiu na komunikáciu v rámci mobilných sietí (slúži na prenos údajov medzi palubnou jednotkou a ďalšími informačnými systémami v rámci elektronického mýtneho systému);
•             mikrovlnnú DSRC technológiu na komunikáciu na krátke vzdialenosti (slúži na kontrolu platiteľov mýta v rámci procesu kontroly výberu mýta).

Vyobrazenie a stručný opis palubnej jednotky OBU 1374

 

Palubná jednotka OBU 1374

Palubná jednotka OBU 1374 má bez držiaka rozmery 145 x 126 x 41,2 mm a hmotnosť cca 480 g. Na čelnej strane jednotky sú indikačné, ovládacie a signalizačné prvky, ktoré vodičovi umožňujú správne nastavenie a používanie palubnej jednotky. GPS prijímací modul je vybavený integrovanou pasívnou anténou s možnosťou pripojenia aktívnej externej antény. Neoddeliteľnou súčasťou palubnej jednotky je aj jej základné príslušenstvo určené na inštaláciu do vozidla prostredníctvom cigaretového zapaľovača.

 

Vyobrazenie a stručný opis palubnej jednotky Sitraffic Sensus Unit

Palubná jednotka Sitraffic Sensus Unit 

 Palubná jednotka Sitraffic Sensus Unit má bez držiaka rozmery 145 x 93 x 36 mm, hmotnosť cca 260 g. Na čelnej strane jednotky sa nachádza displej a štvorsmerové navigačné tlačidlo s indikátorom stavu, ktoré vodičovi umožňujú správne nastavenie a používanie palubnej jednotky. Neoddeliteľnou súčasťou tejto palubnej jednotky je aj jej základné príslušenstvo určené na inštaláciu do vozidla prostredníctvom cigaretového zapaľovača.

Vyobrazenie a stručný opis palubnej jednotky Billien OBU 5010

 

Palubná jednotka Billien OBU 5010 má bez držiaka rozmery 145 x 92 x 40 mm a hmotnosť približne 290g. Na čelnej strane jednotky sa nachádza displej, štyri ovládacie tlačidlá a svetelné a zvukové signalizačné prvky, ktoré vodičovi umožňujú správne nastavenie a používanie palubnej jednotky. Neoddeliteľnou súčasťou tejto palubnej jednotky je aj jej základné príslušenstvo určené pre inštaláciu do vozidla prostredníctvom cigaretového zapaľovača.

 

 

 

 

Často kladené otázky

Zoznam najčastejších otázok, ktoré dostávame ohľadom registrácie do systému elektronického výberu mýta...

Na stiahnutie

Tu nájdete zákonné, obchodné prevádzkové a technické dokumenty na stiahnutie...