Funkcia a opis palubnej jednotky

Palubná jednotka je elektronické technické zariadenie, umožňujúce jednoznačnú identifikáciu a polohu vozidla elektronickým mýtnym systémom. Palubná jednotka je neprenosná a od 1.1.2010 je prevádzkovateľ vozidla povinný ju používať pri jazde po vymedzených úsekoch ciest vo vozidle podliehajúcom mýtnej povinnosti
 

Palubná jednotka OBU 1374

 

Palubná jednotka OBU 1374 má bez držiaka rozmery 145 x 126 x 41,2 mm a hmotnosť cca 480 g. Na čelnej strane jednotky sú indikačné, ovládacie a signalizačné prvky, ktoré vodičovi umožňujú správne nastavenie a používanie palubnej jednotky. Palubná jednotka je vybavená vysoko citlivým GPS prijímacím modulom založeným na čipsete SiRFstarIII. GPS prijímací modul je vybavený integrovanou pasívnou anténou s možnosťou pripojenia aktívnej externej antény. Neoddeliteľnou súčasťou palubnej jednotky je aj jej základné príslušenstvo určené pre inštaláciu do vozidla prostredníctvom cigaretového zapaľovača.

Palubná jednotka Sitraffic Sensus Unit

 

Palubná jednotka Sitraffic Sensus Unit má bez držiaka rozmery 145 x 93 x 36 mm, hmotnosť cca 260 g. Na čelnej strane jednotky sa nachádza displej a štvorsmerové navigačné tlačidlo s indikátorom stavu, ktoré vodičovi umožňujú správne nastavenie a používanie palubnej jednotky. Technické vybavenie palubnej jednotky Sitraffic Sensus Unit je zhodné s palubnou jednotkou OBU 1374. Neoddeliteľnou súčasťou tejto palubnej jednotky je aj jej základné príslušenstvo určené pre inštaláciu do vozidla prostredníctvom cigaretového zapaľovača.

Často kladené otázky

Zoznam najčastejších otázok, ktoré dostávame ohľadom registrácie do systému elektronického výberu mýta...

Na stiahnutie

Tu nájdete zákonné, obchodné prevádzkové a technické dokumenty na stiahnutie...